![](../_bmp/malo-A.png)
![](../_bmp/veliko-A.png)
Košarac: Sramotan čin koji je demaskirao sarajevsku laž o multietičnosti
![Staša Košarac Staša Košarac - Foto: Ustupljena fotografija](../_FOTO/nwz/2689/268978.jpg)
Košarac je istakao da je ovaj sramotni čin ponovo demaskirao sarajevsku laž o kosmopolitskom duhu, toleranciji, multietničnosti i multikulturalnosti.
- Do srži je ogolio istinu - u Sarajevu nema mjesta za Srbe. Ponovo su nam poslali jasnu poruku - nismo dobrodošli - naveo je Košarac na "Instagramu".
Bez ikakvih problema, istakao je on, Sarajevo će ugostiti takozvanog premijera lažne države, bandita /Aljbina/ Kurtija.
- Aplaudiraće na salve uvreda i mržnje koje je taj bandit izručio na račun srpskog naroda. Biće Sarajevo dobar domaćin banditu čije su politike rezultirale činjenicom da su Srbi na Kosovu danas najugroženiji narod u Evropi. Takav je u Sarajevu dobrodošao - konstatovao je Košarac.
Ali, dodao je on, za protokolarni prijem Ambasade Srbije, države koja je garant Dejtonskog mirovnog sporazuma, u Sarajevu nema mjesta.
View this post on Instagram
Košarac je naglasio da je to način na koji se Sarajevo zahvaljuje Srbiji za poštovanje Dejtonskog sporazuma, za ispruženu ruku prijateljstva, za svu pomoć koju nam Srbija nesebično pruža, za sve olakšice i pogodnosti koje čini za građane i privredni sektor Srpske i Federacije BiH, za vakcine tokom pandemije korona virusa.
- Јe li ovo način da jačamo regionalnu saradnju? Јe li ovo put ka Evropi? Јe li ovo model ka izgradnji međunacionalnog povjerenja? Kako ovo doprinosi miru i stabilnosti? Retorička su pitanja - konstatovao je Košarac.
On je podsjetio da ovo i nije jedini slučaj sarajevske netrpeljivosti.
- Sjetimo se sličnog problema sa kojim je bila suočena Ambasada Izraela u BiH u krajnje neprijateljskoj atmosferi u Sarajevu. A onda krajnje licemjerno kažu kako je Sarajevo "evropski Јerusalim" - ukazao je Košarac.
Ambasada Srbije u BiH je, zbog bezbjednosnog rizika, bila primorana da odustane od planiranog obilježavanja Dan državnosti Republike Srbije i Dan Vojske Srbije u Sarajevu.
Iz Ambasade je saopšteno da je prijem koji je ovom povodom trebalo da bude održan u hotelu "Hils" na Ilidži u četvrtak, 13. februara, otkazan zbog napisa u medijima i bezbjednosnog rizika proisteklog iz tih napisa.
U federalnim medijima su poslije veoma tendecioznih naslova uslijedili prijeteći komentari između kojih se poziva na bojkot hotela u kome "agresorska vojska obilježava svoj dan".
Srbija obilježava Dan državnosti 15. februara, poznatiji kao Sretenje Gospodnje u spomen na podizanje Prvog srpskog ustanka 1804. godine.