Sretenje 2025. top baner
latinica  ћирилица
13/02/2025 |  10:19 ⇒ 11:00 | Autor: RTRS

Stevandić: Zajedničko obilježavanje Sretenja kruna dobrih odnosa Srbije i Srpske (VIDEO)

Zajedničko obilježavanje Sretenja, Dana državnosti Srbije i Dana državnosti Republike Srpske je kruna naših dobrih odnosa, rekao je predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić.
Nenad Stevandić - Foto: SRNA
Nenad StevandićFoto: SRNA

- Prekrasna je stvar što je samo obilježavanje Sretenja, svečanost, što se time neke stvari njeguju, izazivaju, pozitivna osjećanja, što je to kulturološka nacionalna identifikacija. Mi smo i ranije imali zajedička učešća, ali sada imamo  da kažemo potpunu kohabitaciju i zajedničku organizaciju - istakao je Stevandić.

On je podsjetio da je zajedničko obilježavanje ovog praznika potpisano na prošlogodišnjem Svesrpskom saboru i da je to zajednička budućnost srpskog naroda.

- Mi smo u tu zajedničku budućnost odmah krenuli da koračamo, da realizujemo dogovoreno. To nikoga ne ometa, ne vrijeđa, niti ima ikakve veze sa drugim konstitutivnim narodima, nacionalnim manjinama i samo oni koji su opsjednuti zlobom i mržnjom mogu da se referišu na nešto što jedan narod slavi kao kulturno i istoričko nasljeđe i zajedničku budućnost - poručio je Stevandić.

Pod sloganom "Sabornost i ponos" danas počinje obilježavanje Sretenja, Dana državnosti Republike Srbije i Dana državnosti Republike Srpske.