latinica  ћирилица
14/02/2025 |  11:03 ⇒ 11:06 | Autor: RTS

Viši sud odredio pritvor Grčiću i Papiću

Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije Višeg suda u Beogradu odredilo je pritvor do 30 dana Miloradu Grčiću, Aleksandru Papiću i I. M., saopšteno je iz tog suda.
Viši sud u Beogradu (foto: TANJUG/ TANJUG VIDEO) -
Viši sud u Beogradu (foto: TANJUG/ TANJUG VIDEO)

Kako se navodi u saopštenju, pritvor je Grčiću i I. M. određen zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da će ometati postupak, kao i da će ponoviti krivično djelo.

Dodaje se da je Papiću pritvor određen zbog pstojanja okolnosti da će, u slučaju boravka na slobodi, u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično djelo.

Miloradu Grčiću se na teret stavlja produženo krivično djelo zloupotreba službenog položaja. Aleksandar Papić se tereti da je izvršio krivično djelo zloupotreba položaja odgovornog lica, dok se I. M. tereti za zloupotrebu službenog položaja u produženom trajanju i pranje novca.

Milorad Grčić, Aleksandar Papić i još 13 osoba uhapšeni su u ponedjeljak u akciji suzbijanja korpucije.