Sretenje 2025. top baner
latinica  ћирилица
14/02/2025 |  13:13 ⇒ 18:50 | Autor: RTRS

Trebinje: Održan parastos i položeno cvijeće za Dan boraca (VIDEO)

Predstavnici boračkih udruženja, članovi porodica i predstavnici Grada Trebinja povodom Dana boraca prisjetili su se svih onih koji su na bilo koji način dali svoj doprinos u odbrani otadžbine, ne samo u posljednjem Odbrambeno-otadžbisnkom ratu, nego u svim oslobodilačkim ratovima srpskog naroda kroz vijekove.
Polaganje vijenaca za Dan boraca u Trebinju - Foto: RTRS
Polaganje vijenaca za Dan boraca u TrebinjuFoto: RTRS

- Najveća tekovina načina borbe u Odbrambeno-otadžbisnkom ratu je Republika Srpska - naglasio je Pero Vuković, predsjednik Skupštine BORS-a Trebinje.



U spomen Hramu Svetog Cara Lazara služen je parastos svim borcima koji su dali svoj život u borbi za slobodu, a delegacije su posjetile i spomen sobu i položile cvijeće na spomenik braniocima Trebinja.

- Zajedno sa gradskom Boračkom organizacijom, obilježavamo sve važne datume, tu smo da njegujemo sjećanje, da budemo podrška njihovim porodicama - istakao je Dražen Bošković, zamjenik gradonačelnika Trebinja.