latinica  ћирилица
17/02/2025 |  12:30 ⇒ 18:42 | Autor: RTRS

MUP Tuzlanskog kantona o hapšenju u Prnjavoru: Osumnjičeni nakon kriminalističke obrade biće predat Tužilaštvu

Admir Arnautović, portparol Kantonalnog tužilaštva u Tuzli potvrdio je da je tužilaštvu javljeno da je uhapšen E. S., te da su ga uhapsili pripadnici MUP-a Republike Srpske.
Policija FBiH - Foto: RTRS
Policija FBiHFoto: RTRS

- Osumnjičenog će MUP Republike Srpske predati MUP Tuzlanskog kantona koji će ga zadržati 24 sata na kriminalističkoj obradi. Biće dostavljen izvještaj nama i materijalni dokazi, onda će tek osumnjičeni biti predat tužilaštvu Tuzlanskog kantona - kazao je Arnautović.

Iz MUP-a Tuzlanskog kantona je saopšteno da je na području nadležnosti PS Prnjavor, danas u 10.45 sati zajedničkim aktivnostima policijskih službenika MUP- a Republike Srpske i Uprave policije MUP TK-a, Sektora kriminalističke policije, nakon intenzivne pretrage terena i poduzimanja niza operativnih mjera i radnji, uhapšen je E.S.(1987) iz Kalesije.

Iz MUP-a Tuzlanskog kantona ističu da je osumnjičen da je 12. februara 2025. godine počinio krivično djelo ubistvo na štetu I.S. i maloljtnog djeteta.

- Nakon kriminalističke obrade, lice će uz izvještaj biti predato u nadležnost KTTK-a na dalje nadležno postupanje - navode iz MUP-a TK.

Podsjećamo, tijela supruge i njenog trinaestogodišnjeg sina pronađena su u srijedu, 12. februara, u stanu u Kalesiji.