latinica  ћирилица
19/02/2025 |  13:22 ⇒ 16:55 | Autor: RTRS

Da li će na odluku načelnika i gradonačelnika iz SDS o odlasku na sastanak u Vladu uticati sastanci sa strancima?

Predsjednik SDS Milan Miličević rekao je za RTRS da će danas biti odlučeno da li će prisustvovati sastanku gradonačelnika i načelnika u Vladi Republike Srpske na poziv premijera Radovana Viškovića, ali da on ima svoje mišljenje i da SDS ne bi trebao da ide.
Milan Miličević - Foto: Ustupljena fotografija
Milan MiličevićFoto: Ustupljena fotografija

Izvor portala Provjereno iz ove stranke kaže da je, najvjerovatnije, na odluku SDS-a uticala jučerašnja posjeta Toda Buloka direktora banjalučke kancelarije američke ambasade u BiH.

Bulok se, kako tvrdi izvor portala Provjereno, sastao sa načelnikom Teslića odnosno predsjednikom SDS-a Milanom Miličevićem. O čemu su tačno razgovarali, nije poznato.

Nije Miličević jedini SDS-ov načelnik koji je ovih dana razgovarao sa strancima, tako je i britanski ambasador u BiH DŽulijan Rajli juče je posjetio Šamac i razgovarao sa načelnikom Đorđem Milićevićem.

Miličević je najavio sastanak SDS-a u 17 časova, nakon čega će donijeti konačnu odluku o odlasku u Vladu na sastanak.

PDP-a i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavili su odlazak u Vladu na sastanak.

Načelnik opštine Ljubinje Stevo Drapić /SDS/ rekao je da neće prisustvovati večerašnjem sastanku u Vladi Republike Srpske.

- Moj stav je da nema potrebe da idem na sastanak u Vladu. Niko nije nezamjenjiv od načelnika do vrha države - rekao je Drapić.