latinica  ћирилица
27/02/2025 |  16:09 | Autor: RTRS

Zaključen ovogodišnji projekat, u junu stiže 800 gostiju sa Kosmeta

Predsjednik Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji Milorad Arlov rekao je da je danas zaključen ovogodišnji projekat "Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske" i da u junu u 18 gradova i opština širom Srpske stiže 800 gostiju sa Kosmeta.
Djeca sa Kosmeta - Foto: RTRS
Djeca sa KosmetaFoto: RTRS

On je dodao da je ovo humani projekat koji je od 2012. godine posvećen djeci sa Kosova i Metohije, u okviru koga gradovi, opštine, porodice, osnovne škole i institucije Srpske obezbjeđuju besplatnih i nezaboravnih sedam dana u Republici Srpskoj, koje djeca pamte cijeli život.

- Put Republike Srpske 15. juna, preko Zvornika gdje je centralni doček, krenuće 18 autobusa dragih gostiju koje svake godine sa radošću dočekujemo. Želimo da, u ova turbolentna politička vremena, najava ovakvog projekta unese vjeru i nadu - naveo je Arlov.

On je dodao da će 800 djece, prosvjetnih radnika sa prostora čitavog Kosova i Metohije boraviti kod svojih vršnjaka od 15. do 22. juna u Prijedoru, Kozarskoj Dubici, Gradišci, Banjaluci, Laktašima, Čelincu, Prnjavoru, Modriči, Brodu, Šamcu, Bijeljini, Zvorniku, Bratuncu, Vlasenici, Istočnom Novom Srajevu, Višegradu, Foči i Trebinju.

- To su najbolji učenici i djeca od 10 do 15 godina iz višečlanih porodica iz Kosovske Kamenice, Gnjilana, Šilova, Vitine, Pasjana, Parteša, Novog Brda, Gračanice, Štrpca, Obilića, Orahovca, Velike Hoče, Kline, Istoka, Srbice, Goraždevca, Zubinog Potoka, Kosovske Mitrovice, Zvečana i Leposavića koji će biti sedam dana gosti svoji vršnjaka širom Srpske - dodao je Arlov.

On je dodao da su među njima djeca i mladi sa poteškoćama u razvoju, korisnici Dnevnog centra "Podrži me - 9. januar" iz Kosovske Mitrovice, koji će i ove godine sa svojim roditeljima biti gosti Odbora u Banjaluci.

Arlov je zahvalio svima širom Republike Srpske koji učestvuju i podržavaju ovaj projekat, ističući da kao i svih godina očekuju podršku Ministarstva prosvjete i kulture, institucija i humanih ljudi širom Republike Srpske.

- Ovim humanim projektom i našom organizacijom više od 8.000 srpske djece sa Kosmeta od 2012. godine boravilo je u više od 40 gradova i opština Srpske i trajno povezalo na hiljade djece i porodica i pružilo nezaboravnih sedam dana mališanima sa Kosova i Metohije - rekao je Arlov.