

Košarac: SDS i još neki opozicionari ponovo su izabrali Sarajevo umjesto Srpske

- Sarajevske pozive ne odbijaju, ali kada treba da se odlučuje o suštinskim stvarima za Republiku Srpsku uporno bježe od toga. Podlo, podanički i krajnje licemjerno optužuju predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika za krizu, pokušavajući da se dodvore glavnom krivcu i izvoru svih problema, lažnom visokom predstavniku Kristijanu Šmitu - istakao je Košarac.
Koliko god se trudili, poručio je on, njihove podle namjere su unaprijed propale.
- Predsjednik Srpske Milorad Dodik vodi politiku koja na ustavan način kroz demokratske procese u institucijama Republike Srpske štiti Srpsku i srpski nacionalni interes - naveo je Košarac na Instagramu.
View this post on Instagram
On je ponovio da je cilj svih institucionalnih i demokratskih aktivnosti Republike Srpske povratak u ustavne okvire, poštovanje Ustava bez nametnutih reformi i sprečavanje djelovanja neustavnih institucija.