

U Prnjavoru otvorena izložba fotografija "Staze života" (VIDEO)

Izložba je organizovana u okviru obilježavanja 24. marta, Dana grada.
40 crno-bijelih fotografija koje prikazuju život i svakodnevicu, a koje su nastajale u posljednjih deset godina autor Biljana Latinović odabrala je za prvu samostalnu izložbu "Staze života".
- Što je najbitnije i što je cilj ove izložbe da bude humanitarnog karaktera, prilozi su na dobrovoljnoj bazi sve što bude, doniraćemo udruženju "Neven" iz Prnjavora - rekla je Biljana Latinović, autor izložbe.
Prnjavorčani za izložbu imaju samo riječi hvale, fotografije kažu prikazuju realan život.
Fotografija je prepoznavanje trenutka, davanje značaja i forme i Biljana to vješto radi, objašnjava profesor fotografije na Akademiji umjetnosti u Banjaluci.
- Njen amaterski rad je ravan profesionalnom radu, ona jako dobro barata i tehnikom i prepoznavanjem fotografskog trenutka - kaže Drago Vejnović, profesor na Akademiji umjetnosti u Banjaluci.
Izložba "Staze života" organizovana je povodom 24. marta - Dana grada.
- S obzirom da znamo da ona to profesionalno radi, zato smo to uvrstili i u kalendar manifestacija povodom Dana grada - istakao je Darko Tomaš, gradonačelnik Prnjavora.
Latinovićeva je dva puta bila na listi 10 najboljih autora Srbije, a za svoj rad dobila je zvanje fotograf amater prvog reda Foto-saveza Srbije.