

Zaključana kancelarija SIPA u Banjaluci; U sjedištu u Istočnom Sarajevu redovan radni dan

Ispred SIPA nema policije Republike Srpske, osim novinarskih ekipa iz Sarajeva.
U to smo se uvjerili i na licu mjesta, jer su zaposleni uredno došli na posao.
Takođe, ni ispred kancelarije SIPA u Banjaluci nema policije Srpske, a kako su objavili, niti njihovih vozila, osim novinara, koji provjeravaju plasiranu informaciju.
Naša ekipa uvjerila se da je kancelarija SIPA u Banjaluci zaključana.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da izlazak zaposlenih SIPA iz zgrade Banjaluci govori o tome da se primjenjuje Zakon o neprimjenjivanju zakona i zabrani djelovanja vanustavnih institucija BiH, koji je stupio na snagu.
Podsjećamo, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske u skladu sa Zakonom o neprimjenjivanju zakona i zabrani djelovanja vanustavnih institucija BiH i Uredbom o postupku preuzimanja radnika iz Republike Srpske zaposlenih u Agenciji za istrage i zaštitu koju je donijela Vlada Republike Srpske, pozvao je radnike SIPA iz Republike Srpske da podnesu zahtjev za preuzimanje najbližoj policijskoj stanici MUP-a Republike Srpske.