

Јokić se obratio poslije povrede i teškog poraza

Problem je napravila i povreda lakta kojoj srpski as nije želio da daje mnogo na značaju.
Nije želio da priča o povredi zgloba poslije utakmice sa Bostonom, a dok se još nije u potpunosti oporavio ni od te povrede, Nikola Јokić tokom meča sa Oklahomom doživio je novu.
Ovoga puta pao je poslije faula na lakat i uz bolne grimase šutirao je slobodna bacanja, a jasno se kasnije vidjelo da se Јokić muči. Da stvari po Nagetse budu još gore povrijedio se i Eron Gordon.
- To je dio košarke. Povrede su dio košarke... Gordon se stvarno bori i nadam se da će uskoro biti zdrav - rekao je Јokić.
Upitan je srpski as i o tome šta bi trebalo da promjeni poslije ovog meča, a jedno pitanje odnosilo se i na povrijeđeni lakat.
- Moraću da pregledam snimak, promašio sam nekoliko otvorenih trojki... Lakat je dobro, malo boli - istakao je Јokić.
Oklahoma je slavila ubedljivo 127:103, a srpski as prokomentarisao je njihovu igru.
- Znaju šta rade, vrlo su agresivni i opasni i znaju da koriste ruke, sve stižu i odlično igraju sa niskom i visokom postavom, a i njihov trener sve radi na visokom nivou - rekao je Јokić.
Trostruki MVP je u ovom meču postigao 24 poena, 13 skokova i 9 asistencija, dok je sa druge strane njegov glavni konkurent za MVP nagradu Šaj Glidžus-Aleksander upisao 40 poena, uz osam skokova i pet asistencija.