latinica  ћирилица
11/03/2025 |  14:14 ⇒ 14:15 | Autor: RTRS

Reprezentacija Srbije nakon 20 godina mijenja boju dresa

Fudbaleri Srbije dobiće novu opremu, pošto je Kapeli "pobijedio" u trci za novog tehničkog sponzora "orlova" i od ljeta će naši reprezentativci igrati u novom ruhu.
Reprezentacija Srbije (Foto: FSS) -
Reprezentacija Srbije (Foto: FSS)

Ono što je novina, jeste i činjenica da će Kapeli uvesti garnituru koja će biti plave boje, prenosi Mocart sport.

Srpskim medijima je takođe potvrđeno da se ide u pravcu da plava boja bude prvi izbor kada je prvi dres u pitanju, a ne kao što je to do sada bila crvena.

Plava boja nekada je bila sinonim za srpsku reprezentaciju, dok je država bila Јugoslavija, ali i kasnije sve dok nije došlo do razdvajanja od Crne Gore 2006. godine.

Srbija je od tada uvela crvenu garnituru za svoj prvi dres, a rezervna je bila bijela i tako je bilo već skoro 20 godina.

Sada će ponovo "orlovi" ponijeti plavu boju dresa na sebi, a prva utakmica u ovoj opremi trebalo bi da bude u Beogradu 9. septembra protiv Engleske, a na grudima će biti i stari grb FSS.

"Orlovi" će biti u kompletnoj plavoj opremi, a da li će se ponovo sa Marakane i čuti "Plavi, plavi", ostaje da vidimo kada bude došla utakmica protiv "gordog albiona".