latinica  ћирилица
12/03/2025 |  15:52 ⇒ 16:14 | Autor: RTRS

Budimir: Vidimo pravac prema kojem ide opozicija - ne žele participirati u odbrani Srpske (VIDEO)

Opozicija je od ove Skupštine napravila mjesto gdje možete čuti da poslanik SDS-a Pero Đurić psuje oca i majku potpredsjednici NSRS Anji Ljubojević i da je naziva ustašom, rekao je ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske Željko Budimir.
Željko Budimir - Foto: RTRS
Željko BudimirFoto: RTRS

- Imali smo situaciju da to nije zabilježeno u posljednje vrijeme, upokos tome što se vode raznorazne rasprave, argumenotvane ili neargumentovane - naveo je Budimir.

Istakao je da se na ovo mora reagovati.

- Sve to pokazuje u kom pravcu ide opozicija. Oni ne žele participirati u odbrani i pravu Srpske - naveo je Budimir.

Naglasio je da je ovo situacija u kojoj moramo biti jedinstveni.

- I imati odgovornost za ovo što je pred nama. Naši poslanici moraju biti svjesni da se se na ovakve stvari mora reagovati i moram reći da to ne mogu biti riječi koje se koriste u NSRS - izjavio je Budimir.

Naglasio je da je reagovao kao čovjek govoreći da je to sramotno.

- Јako je teško slušati takve stvari u sudbonosnom trenutku za Republiku Srpsku - rekao je Budimir.