

18/03/2025 | 07:47 ⇒ 09:20 | Autor: RTRS
Stoilković: U Srbiji na liječenju 29 povrijeđenih lica; Zahvalnost Srpskoj na ponuđenoj pomoći (VIDEO)
Potpredsjednik Vlade Sjeverne Makedonije Ivan Stoilković zahvalio je za pomoć i solidarnost Srbije nakon požara u Kočanima i izrazio nadu da neće porasti broj stradalih, zahvaljujući angažmanu Srbije i ostalih zemalja.

Kočani (Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI)
U Srbiji u zdravstvenim ustanovama je trenutno na liječenju 29 povrijeđenih lica.
- Veliku zahvalnost dugujem i Republici Srpskoj na ponuđenoj pomoći - naveo je Stoilković za RTRS.
Izrazio je nadu da ćemo svi iz ove tragedije, iz ovih izazova izaći jači.
- Pacijenti koji su trenutno na liječenju su sa teškim opekotinama, ljekarske prognoze su jako nezahvalne, iskreno sam zabrinut - napomenuo je Stoilković.
U požaru koji je izbio u nedjelju u tri sata nakon ponoći tokom koncerta, prema posljednjim informacijama, poginulo je 59 osoba, a 155 ih je povrijeđeno.
Istraga o uzroku požara je u toku, ali se pretpostavlja da su požar izazvale varnice pirotehnike kojima se zapalio plafon objekta.