

18/03/2025 | 13:06 | Autor: SRNA
Višković: "Trojka" nesposobna da se bavi Јablanicom, pa se bavi rukovodstvom Srpske
Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da su institucije Federacije BiH /FBiH/ zakazale kada je u pitanju nesreća koja se dogodila u Јablanici i da se stranke "Trojke", koje nisu u stanju da se bavi tim problemom, bavi najvišim rukovodiocima Srpske.

Radovan ViškovićFoto: RTRS
- Što se "Trojka" ne bavi Јablanicom, a bavi se predsjednikom Republike Srpske Miloradom /Dodikom, predsjednikom Narodne skupštine Nenadom Stevandićem i Radovanom /Viškovićem? Zato što to nisu u stanju, pa postupaju po onom - "drž`te lopova, drž`te kriminalca!". Јa sam u FBiH danas traženiji od /Osame/ bin Ladena, koji bi, kada bi se digao iz groba, u FBiH dobio počasti - rekao je Višković novinarima u Banjaluci.
On je upitao zašto se neki okupljaju kako bi dali podršku studentima u Beogradu, a niko se nije sjetio da organizuje nešto za Јablanicu.
- Tragedija je tragedija i ne smije se posmatrati na takav način. A ne smije ni tako besramno i bestidno da se podmeće i da se ruši neko drugi, a imaš nešto u svom dvorištu - poručio je Višković.