latinica  ћирилица
25/03/2025 |  10:19 ⇒ 12:25 | Autor: RTRS

Amidžić: Srpska pokazala otpornost i inovativnost na tržištu kapitala (VIDEO)

Republika Srpska pokazala je inovativnost i otpornost kada je riječ o tržištu kapitala, rekao je ministar finansija i trezora u Savjetu ministara Srđan Amidžić na početku investicione konferencije "Fundamental" u Banjaluci, te dodao da je za dodatni razvoj ključna nezavisnost u odlučivanju da bi se realizovale razvojne politike.
Srđan Amidžić - Foto: SRNA
Srđan AmidžićFoto: SRNA

- Želim da vjerujem da će ova konferencija biti platforma za buduće djelovanje i mehanizme. Smanjujemo nivo zavisnosti od velikih igrača na svjetskoj sceni - rekao je Amidžić novinarima u Banjaluci, prije otvaranja konferencije.

On je ukazao da se to odnosi i na MMF, gdje je ranije bio otvoren put do kapitala ali da nije postojala finansijska sloboda odlučivanja.

- Sposobnost Republike Srpske da na tržištu kapitala nalazi alternativna rješenja dovela je do situacije da možemo povećavati plate u javnom sektoru i da realizujemo investiticije koje dovode do rasta privredne aktivnosti - naveo je Amidžić.

On je izrazio nadu da će i ova konferencija ponuditi nova rješenja koja će omogućiti iskorak Republike Srpske.

- Da nikada više ne budemo u situaciji da neki ljudi koji imaju ozbiljan kapital upravljaju sa bitnim privrednim ili političkim odlukama u našem društvu - zaključio je Amidžić.

Investicionu konferenciju "Fundamental" organizuje Udruženje društava za upravljanje investicionim fondovima pri Privrednoj komori Republike Srpske.

Konferenciji su prisustvovali srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović i ministar finansija Republike Srpske Zora Vidović.