

DEPOT i Čistoća vraćaju se redovnom procesu rada, banjalučki odbornici izglasali privremeno rješenje (VIDEO)

Usvojen je zaključak koji bi trebalo da omogući redovan odvoz i odlaganje smeća u Banjaluci, kao i formiranje posebne komisije koja bi se bavila trajnim prevazilaženjem problema između DEP-ota i Čistoće.
Banjalučka komunalna saga privremeno je završena. Јavno preduzeće Depot i "Čistoća" vraćaju se redovnom procesu rada.
- Na zadovoštvo svih građana Banjaluke i banjalučke regije došli smo do kompromisa da se nastavi kontinuiran rad odvoženja i deponovanja smeća, tako da će u vrlo kratkom roku, nadam se, sve se vratiti u normalu - rekao je Ratko Јokić, v.d. direktora ЈP DEPOT.
- Radimo u tri smjene. Da bi sav taj lokalni otpad pokupili i odvezli, potrebna nam je dinamika primanja otpada. Evo ja sa ovog stanovišta mogu reći da će ulice, ako Depot i druge institucije budu radile svoj posao, biti čiste za 24 sata - dodao je Aleksandar Bajić, direktor AD Čistoća.
Odluka o nesmetanom radu u punom kapacitetu oba komunalna preduzeća jedna je od stavki koje su izglasali banjalučki odbornici u cilju postizanja prelaznog rješenja.
- U tim zaključcima smo takođe donijeli i drugu tačku, da ćemo da formiramo zajedničku komisiju koja treba u potpunosti da sgaleda kompletno stanje. Danas nismo mogli da dobijemo sve informacije koje su potrebne Skupštini da može da donese zaključke koji će moći trajno u narednom periodu da riješe ove probleme - kaže Dragan Lukač, odbornik SNSD-a u Skupštini grada.
Zemljište u Ramićima pripalo je Čistoći, ali ne i sve nužne licence i dozvole za obavljanje djelatnosti Depota, zbog čega se među zaključcima našla i stavka o privremenom odlaganju primopredaje spornog zemljišta.
- Dalja implementacija svega toga je na sudovima. Ako Čistoća mora da uđe na posjed, onda neko to može da blokira, onda traje dodatni zaplet oko svega, a imate tu i situaciju da li Čistoća uopšte ima ekološku ili druge dozvole da može da radi i rukovodi regionalnom deponijom - istakao je gradonačelnik Draško Stanivuković.
Nakon prve, desila se i druga vanredna sjednica. Kako su se ranije usaglasili predstavnici Gradske uprave i skupštinske većine, privremeno finansiranje Grada Banjaluka koje ističe 31. marta, produženo je do kraja juna.