

Vlada Srpske: Izlazak iz ustavnopravane krize - poništavanje sramnih nedemokratskih i neustavnih odluka Šmita

- Takođe, pored predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, predsjednika Narodne skupštine Nenada Stevandića, predsjednika Vlade Republike Srpske Radovana Viškovića predmet političkog progona je i nekoliko ministara u Vladi Republike Srpske, s ciljem da se onemogući rad i funkcionisanje Vlade Republike Srpske - navodi se u saopštenju Vlade Srpske.
Kako ističu dalje u saopštenju, u članu 3. Statuta Interpola jasno je definisano da se "u organizaciji strogo zabranjuje bilo kakva aktivnost ili intervencija u pitanjima koji imaju političku, vojnu, vjersku ili rasnu pozadinu".
- Iz svega gore navedenog više je nego jasno da se radi o političkom obračunu sa institucijama Republike Srpske od strane vanustavnih pravosudnih institucija BiH i očekujemo da će u skladu sa tim i u skladu sa svojim statutom centrala Interpola u Lionu odbaciti ovakav zahtjev ili prijedlog kancelarije Interpola u Sarajevu, a po zahtjevu vanustavnog Suda BiH - dodaju u saopštenju.
Vlada Srpske informiše javnost u Republici Srpskoj i BiH da ovako grubo nasrtanje na institucije Republike Srpske i njene predstavnike je proizvelo najveću postdejtonsku ustavnopravnu krizu u BiH, a da je svemu ovome doprinijelo nametanje odluka i izmjene na Krivični zakonik BiH od strane nelegalnog i nelegitimnog Kristijana Šmita.
- Izlazak iz ove ustavnopravane krize je u poništavanju sramnih nedemokratskih i neustavnih odluka Kristijana Šmita - navode oni.
Vlada Republike Srpske na današnjoj 111. sjednici razmatrala je usmenu zajedničku informaciju Ministarstva pravde i Ministarstva unutrašnjih poslova po pitanju političko-bezbjednosne situacije nakon zahtjeva vanustavnog Suda BiH za raspisivanjem interpolove potjernice za rukovodstvom Republike Srpske.