

Vučić: Ako bude raspisana Interpolova potjernica blizu smo potpune katastrofe u BiH; Srbija već uputila primjedbu

- Pritisnuti smo sa svih strana i spolja i iznutra. Mi smo već postupili u skladu sa činjenicom da su Dodik i Stevandić državljani Republike Srbije, uputili smo Interpolu, proći će nekoliko dana dok ne odgovore, a onda ćemo vidjeti da li će prihvatiti ili odbiti. Moja molba je da svi shvate koliko je to neizdrživo, nažalost, nisam siguran da su me svi čuli, iako su me slušali. Stavove koja sam ja čuo da je da ih oni još razmatraju - istakao je Vučić.
On je poručio da je njegova molba bila svima u Srbiji i u svetu da dobro razumiju koliko je to nepodnošljiva situacija da gonite predsjednika, predsjednika parlamenta i predsjednika Vlade.
- U toj igri reči bih definisao stavove da ih oni još razmatraju i da će da vide šta će se konačno preduzimati. Smatram da je pronalaženje kompromisnog rješenja jedino moguće i za Banjaluku i Sarajevo i za međunarodnu zajadnicu, a ako toga ne bude, blizu smo potpune katasrofe. Ne vidim da postoji volja za tim i plašim se potpune kastastrofe, jer onda kada je raspisana crvena Interpolova poternica onda je to bezbroj problema sa kojima se sočavavamo na dnevnom nivou - rekao je Vučić.
Napomenuo je da se ne nada odlaganjem američkih sankcija NIS-u.
Vučić je istakao da će i pored blokada uspjeti da izvuku zemlju iz krize.