latinica  ћирилица
28/03/2025 |  10:41 ⇒ 10:45 | Autor: banjaluka.net

"Kako obmanjuju javnost i koliko su se obrukali sarajevski mediji" (FOTO)

Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, je na Međunarodnoj konferenciji o borbi protiv antisemitizma u Јerusalimu, sjedio u prvom redu i rame uz rame sa drugim evropskim i svjetskim zvaničnicima slušao govor izraelskog premijera Benjamina Netanijahua, sa kojim se pred početak konferencije srdačno pozdravio i razgovarao, piše banjaluka.net.
Milorad Dodik i Benjamin Netanjahu - Foto: RTRS
Milorad Dodik i Benjamin NetanjahuFoto: RTRS

Tome u prilog govore slike i video zapisi sa same konferencije na koji je predsjednik Srpske u prvom redu i na kojima se vidi kako se pozdravlja i razgovara sa izraelskim premijerom Netanijahuom, što apsolutno demantuje lažne vijesti koje su u etar pustili sarajevski mediji pričom kako je predsjedniku Srpske sugerisano da napusti konferenciju, kako mu nije dozvoljeno da sjedi u prvom redu, kako je navodno "deložiran" i slične neistine.

Vijest da je Dodik napustio konferenciju sarajevski mediji objavili su oko 16 časova da bi se Dodik sastao sa premijerom Netanijahuom u 18 časova po lokalnom vremenu.

Nakon toga su krenuli spinovati da je udaljen iz prvog reda što nije bilo tačno. Ovaj neuspjeli spin sarajevskih medija demantuje i video snimak koji jasno pokazuje kako predsjednik Srpske konferenciju napušta po samom završetku i izlazi iz sale kada i sam izraelski premijer Benjamin Netanijahu.

Pored toga, apsolutno je jasno da je predsjednik Dodik u okviru svoje posjete Izraelu obavio niz važnih sastanaka sa rukovodstvom Izraela, te već pomenutim premijerom.

Dodik je povodom navoda sarajevskih medija da je napustio Konferenciju o antisemitizmu nakon sat vremena, istakao da je problem Sarajeva njihova sebičnost, uskogrudost i mržnja.

- Premijer Izraela Benjamin Netanijahu me zamolio da sjednem kraj njega. Nakon toga je on otišao da govori, a ja sam pozdravio i sastao se se drugim ljudima - pojasnio je Dodik.