

Višković obišao poplavljeno područje: Vlada Srpske će pomoći Prijedoru za sanaciju štete uzrokovane poplavom (FOTO/VIDEO)

- Nalazimo se u Prijedoru u Gomjenici, gdje je rijeka Sana došla na nivo, na koji nije došla ni 2014. godine, prešla je pet metara. Sana ne dovoljava rijeki Gomjenici da se ulijeva, zato je i došlo do poplave - navodi on.
Višković je istakao da je Gradska uprava Prijedor preduzela sve što je moglo da bi se zaštitili građani.
- Došao sam da sve to vidim i moram da kažem da je 2019. godine, da je tada to sve bilo pod vodom. Nakon tog smo imali zahvate na dijelu tom i tamo sada nema većih problema - ističe on.
Dodaje, da ono što treba da se uradi, a čim to vremenski uslovi dozvole, mora se očistiti korito rijeke Sane, jer je to jedino rješenje-
- Gomjenica skuplja vode i napravila je problem, dovoljno je reći da je prešla i preko tog zida. Ovo je elementarna nepogoda - dodaje on.
Ističe Višković da je kada je riječ o sanaciji, u prvi plan tu spadaju domaćinstva, kao i štete koje su se desile u poljoprivredi.
Pomoći ćemo Prijedoru i svim ostalim lokalnim zajednicama, pogođenim poplavama, a prioritetno ćemo zbrinjavati domaćinstva u kojim je voda ušla u stambene objekte - najavio je premijer Radovan Višković, tokom jutrošnjeg obilaska poplavljenih područja u okolini Prijedora. pic.twitter.com/moqBivthuD
— Vlada Republike Srpske (@Vlada_Srpske) March 29, 2025
Podsjećamo, u Prijedoru je proglašeno stanje vanredne odbrane od poplava. Tokom noći poplavljeno je ili zaplavljeno oko 350 objekata, stambenih i pomoćnih, saopštila je Gradska uprava.