latinica  ћирилица
30/03/2025 |  21:11 ⇒ 21:38 | Autor: RTS

Otkazana utakmica Partizana i AEK-a, EHF će donijeti odluku o polufinalisti Evrokupa

Revanš meč četvrtfinala EHF kupa između rukometaša Partizana i AEK-a neće se igrati zbog incidenata prije početka. EHF će donijeti odluku o polufinalisti.
RK Partizan - Foto: RTRS
RK PartizanFoto: RTRS

Prije početka utakmice na Banjici između Partizana i AEK-a u četvrtfinalu EHF Evrokupa došlo je do incidenata zbog upotrebe pirotehničkih sredstava.

Gosti iz Atine su dva puta napuštali teren, a poslije drugog se nisu vratili.

Definitivno je da se utakmica u Beogradu neće igrati, a da će Evropska rukometna federacija donijeti odluku o polufinalisti.

EHF će, dakle odlučiti u čiju korist će se utakmica proglasiti zvaničnim rezultatom, budući da se nije odigrala.

Prema pisanjima medija, delegati su u jednom trenutku odobrili početak/nastavak utakmice, ali igrači AEK-a su odbili tu mogućnost i tražili da se tribine isprazne.

U prvom duelu u Atini bilo je 27:22 za AEK, a Partizan je trebao da nadoknadi razliku, kako bi se plasirao u polufinale pomenutog takmičenja.