latinica  ћирилица
31/03/2025 |  11:58 ⇒ 11:59 | Autor: TANЈUG

Novoizabrani tužioci položili zakletvu u Skupštini Srbije

Јavni tužioci koji su prvi put izabrani na tu funkciju, položili su danas zakletvu pred predsjednicom Skupštine Srbije Anom Brnabić i Vrhovnom javnom tužiteljkom Zagorkom Dolovac.
Novoizabrani tužioci (foto: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg) -
Novoizabrani tužioci (foto: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg)

Zakletvu su u Narodnoj skupštini položila 24 javna tužioca, pred Brnabić i Dolovac i članovima Visokog savjeta tužilaštva.

Dolovac je tom prilikom navela da budući rad tih tužilaca predstavlja značajno jačanje kapaciteta javnog tužilaštva i pravosuđa.

- U današnje vrijeme kada se suočavamo sa novim krivičnopravnim izazovima zakonit, profesionalan, stručan, efikasan i odgovoran rad javnih tužilaca u zaštiti društvenog interesa su od izuzetnog značaja - istakla je Dolovac.

Ona je poručila novoizabranim tužiocima da postupaju po Ustavu i Zakonu, te da će samo tako uspjeti da odgovore na izazove koji ih očekuju i opravdaju povjerenje koje im je ukazano ovim izborom.

Dolovac je podsjetila da je Visoki savjet tužilaštva tokom decembra prošle i januara ove godine izabrao ukupno 110 tužilaca koji su prvi put izabrani na tu funkciju.