

Dodik: Hoće da me procesuiraju jer pobjeđujem na izborima sve vrijeme

Dodik je ukazao da opozicija u Srpskoj hoće da razgovara sa Bošnjacima, a neće sa aktuelnom vlašću u Republici Srpskoj.
On je napomenuo da su stranke koje čine vlast u Srpskoj na proteklim lokalnim izborima osvojile 54 od ukupno 63 opštine, skupštinsku većinu imaju u deset gradova, a gradonačelnike u osam, što je nevjerovatno u ovakvim okolnostima i nakon 20 godina.
- Onda su vidjeli da je vrag odnio šalu i da me sada moraju procesuirati i zabraniti mi politički rad, inače će ih opet pobijediti - rekao je Dodik za TV "Informer".
Kada je aktuelna opozicija u Srpskoj bila na vlasti, kaže Dodik, nikada na nivou BiH nije išao protiv onoga što je ta vlast u Republici Srpskoj odlučivala, dok se sada dešava drugačije.
Prema njegovim riječima, frustrirana opozcija, kao što je i u Srbiji, uhvatila se stranaca i muslimana i sad razvaljuje taj koncept.
Povodom izjave delegata Kluba Bošnjaka u Vijeću naroda Republike Srpske DŽevada Mahmutovića da treba pucati na policiju Srpske ukoliko pokuša da spriječi njegovo hapšenjem, Dodik je naveo da bi u slučaju da je on to rekao zasjedao Savjet bezbjednosti.
- Kod nas imate inertne ljude. I što je najgore ćuti i naše tužilaštvo koje biraju u Sarajevu. Sve tužioce u Srpskoj i sudije postavlja Visoki sudski i tužilački savjet iz Sarajeva, vanustavna institucija. U Ustavu ne piše da oni to rade - dodao je Dodik.