

Dodik-Vulin: Ove godine prvi vojni piloti iz Srpske školovani u Beogradu

Dodik je rekao da su ga bili pritisli da se pravi vojna akademija u Sarajevu, ali da je ostao pri stavu da se kandidati iz Srpske školuju na Vojnoj akademiji u Beogradu, zahvaljujući aktuelnoj vlasti u Srbiji.
- Da je bio neko drugi na vlasti u Srbiji, imali bismo u Sarajevu vojnu akdemiju i školovali naše oficire za neku BiH. BiH je zla namjera za Srbe - rekao je Dodik za TV "Informer", gdje je gostovao sa potpredsjednikom Vlade Srbije u tehničkom mandatu Aleksandrom Vulinom.
Vulin je rekao da će ove godine prva generacija pilota iz Republike Srpske odškolovanih na Vojnoj akademiji u Beogradu izaći sa prvim činovima i vratiti se u Republiku Srpsku.
- Oni će otići u Republiku Srpsku, u Helikopterski servis Republike Srpske i u policiju. I to je srpski svijet i to nekima smeta - istakao je Vulin.
Kada je riječ o američkim i zapadnim sankcijama protiv njega i Dodika, Vulin je rekao da je cijela zapadna Evropa zabranila demokratiju.
On je naglasio da je veoma bitno što su Srbija i Srpska odredile zajedničke datume koje obilježavaju, te shvatile da su jedno.
- Ideologija treba da se opredmeti u svakodnevnom životu, da imamo zajedničke udžbenike, svesrpski sabor - naveo je Vulin.
On je podsjetio da nema opštine u Republici Srpskoj i u Federaciji BiH gdje su većina Srbi, a da Srbija nije pomogla, zahvaljujući predsjedniku Aleksandru Vučiću.
- Cijena za rušenje Vučića, koju bi pronato opozicija bila spremna da plati, bila bi napuštanje Republike Srpske, priznanje /samoproglašenog/ Kosova, uvođenje sankcija Rusiji i na kraju federalizacija Srbije kroz `republiku Vojvodinu` i neki oblik autonomije - ukazao je Vulin.