latinica  ћирилица
25/04/2025 |  12:58 ⇒ 12:58 | Autor: RTRS

Vode Srpske: Zbog žalbe obustavljen postupak javne nabavke za hitne mjere odbrane od poplava u Prijedoru

Јavna ustanova Vode Srpske saopštila je da je zbog uložene žalbe obustavljen postupak javne nabavke za realizaciju hitnih mjera odbrane od poplava u Prijedoru.
Vode Srpske - Foto: ilustracija
Vode SrpskeFoto: ilustracija

- Јavna ustanova Vode Srpske prinuđena je da obustavi postupak javne nabavke za realizaciju hitnih mjera odbrane od poplava u Prijedoru, zbog toga što je jedno pravno lice kao učesnik u postupku uložilo žalbu na postavljene rokove - navedeno je u saopštenju.

Vlada Republike Srpske 16. aprila usvojila je zaključak o potrebi realizacije hitnih mjera na sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji vodoprivrednih objekata odbrane od poplava u Prijedoru nakon poplavnih događaja u martu i aprilu 2025. godine, i za tu namjenu odobrila sredstva od 5,5 miliona KM sa PDV.

U ovom zaključku Vlada je zadužila Vode Srpske da sprovede hitni postupak javne nabavke, putem pregovaračkog postupka.

- Јavna ustanova Vode Srpske 17. aprila pokrenula je postupak javne nabavke u skladu sa zaključkom Vlade, ali je taj postupak obustavljen danas zbog uložene žalbe. Јavnost će biti blagovremeno obaviještena o daljem toku predmetnog postupka javne nabavke - navedeno je u saopštenju.