latinica  ћирилица
27/04/2025 |  21:09 ⇒ 21:15 | Autor: TANЈUG

Јoš jedan jak zemljotres potresao Tursku, epicentar u Elazigu

Јoš jedan jači zemljotres registrovan je večeras u Turskoj nakon serije zemljotresa koja je uslijedila poslije potresa od 6,2 stepeni u srijedu u Istanbulu, dva jača zemljotresa u Kutahji, a potom i u Konji.
Zemljotres u Turskoj (foto: emsc.eu) -
Zemljotres u Turskoj (foto: emsc.eu)

Potres jačine 4,9 stepeni Rihterove skale registrovan je u 21.09 sati po lokalnom vremenu u Elazigu u Anadoliji u istočnom dijelu Turske, objavio je Haberler.

Podrhtavanje tla takođe se osjetilo u okolnim provincijama kao što su Malatija, Šanliurfa i Adijaman.

Prema podacima Predsjedništva za upravljanje katastrofama i vanrednim situacijama epicentar potresa bio je bio u okrugu Sivrice na dubini od 11,31 kilometra.

- Počeli smo skeniranje terena. Do sada nismo dobili nikakve negativne informacije. Svim našim građanima želim brz oporavak - objavio je guverner Elaziga Numan Hatipoglu.