latinica  ћирилица
29/04/2025 |  14:45 ⇒ 14:48 | Autor: RTRS

Selak: Dogovoreno odbacivanje nametnuh odluka OHR-a (VIDEO)

Na današnjem sastanku predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika sa liderima političkih partija koje čine većinu na nivou Srpske dogovorena je solidarnost, promovisanje jednakosti i odbacivanje nametnutnih odluka OHR-a i nelegalnog visokog predstavnika Kristijana Šmita, izjavio je predsjednik Socijalističke partije Srpske Goran Selak.
Konferencija za novinare - Goran Selak - Foto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja
Konferencija za novinare - Goran SelakFoto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja

Selak je na konferenciji za novinare rekao da je na sastanku u Banjaluci konstatovano da je stanje u Republici Srpskoj na zadovoljavajućem nivou, te da institucije funkcionšpu na najbolji mogući način.

- Solidarili smo se i rekli da dovršimo zakon za koji je i ranije bila inicijativa o finasiranju političkih partija i da nađemo načina da ta sredstva usmjerimo u obnovu Republike Srpske i našu omladinu - rekao je Selak.

On je istakao i da je konstatovano da Brčko distrikt pripada Republici Srpskoj i Fedearciji BiH i da to nikada nije problem.

- Ne možemo ostati nijemi i da ne kažemo da ćemo se suprotstaviit politikama stranaka iz FBiH, kada je riječ o imovini Brčko distirkta, a koje pripada i Srpskoj. Sve žešća huškačka politika koja sve češće dolazi od Bošnjaka iz FBiH naićiće na odgovr iz Srpske - poručio je Selak.