latinica  ћирилица
06/05/2025 |  14:47 ⇒ 14:49 | Autor: sputniknews.com

Prištinska Agencija za privatizaciju upala u Јavno preduzeće Srbijašume u Leposaviću (VIDEO)

Prištinska Agencija za privatizaciju danas je ušla u prostorije Јavnog preduzeća Srbijašume - Šumsko gazdinstvo "Ibar" Leposavić.
Tzv. kosovska policija (foto: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ - ilustracija) -
Tzv. kosovska policija (foto: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ - ilustracija)

Oni su došli da preuzmu ovo preduzeće koje će od danas biti u vlasništvu Ministarstva poljoprivrede šumarstva i ruralnog razvoja Kosova, Agencije za šume Kosova - kancelarija AŠK Mitrovica, javlja Kosovo onlajn.

Ispred ovog preduzeća nalaze se dva policijska vozila i radnici Agencije za privatizaciju koji su nedavno obišli ovo preduzeće, kada su i upozorili na njihov dolazak.

Sa zida pored ulaznih vrata skinuta je tabla Јavnog preduzeća Srbijašume - Šumsko gazdinstvo "Ibar" Leposavić i postavljena nova na kojoj je ispisano Ministarstvo poljoprivrede šumarstva i ruralnog razvoja Kosova, Agencije za šume Kosova - kancelarija AŠK Mitrovica.

Јavno preduzeće Srbijašume - Šumsko gazdinstvo "Ibar" iz Leposavića broji oko 70 radnika od čeka je samo nekolicina bila radno angažovana.