

U Srpskoj prvi put sjednica Generalne skupštine Evropske unije studenata; 130 studenata iz 40 zemalja (VIDEO)

Razgovaraće se o budućnosti visokog obrazovanja na evropskom tlu, studentskom standardu i pravima, organizovanju i međusobnoj saradnji.
130 studenata-delegata iz 40 evropskih zemalja na jednom mjestu.
Prilika za razmjenu iskustava, znanja, ali i nezaboravno druženje.
- Ovdje smo sedam dana, gdje ćemo im pokazati ljepote Banjaluke i Srpske, a takođe je bitno da razmjenimo ideje s obzirom da je krovna studentska organizacija na prostoru cijele EU, a i šire - rekla je Ana Sibinčić, predsjednik Studentskog parlamenta Univerziteta u Banjaluci.
Nikola Šobot, potpredsjednik Unije studenata Republike Srpske navodi da je jedna od glavnih tema, pored univerzitetskih alijansi, koje će zastupati tokom seminarskih dana, svakako i evropske ekonomske integracije.
Tokom sedam dana rada u Banjaluci biće izabrano i novo predsjedništvo Evropske unije studenata.
Opširnije u prilogu: