latinica  ћирилица
22/05/2025 |  10:56 ⇒ 12:46 | Autor: RTRS

MUP kontinuirano radi na bezbjednosti djece (VIDEO)

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniša Karan i direktor Policije Siniša Kostrešević posjetili su Osnovnu školu "Branko Radičević" u Banjaluci, gdje je održano predavanje sa ciljem podizanja znanja učenika o bezbjednom kretanju od kuće do škole.
Policija i djeca - Foto: RTRS
Policija i djecaFoto: RTRS

Predavanje su učenicima drugih razreda održali službenici Policijske uprave Banjaluka povodom Međunarodnog dana nestale djece, 25. maja.

Ovo je jedna u nizu aktivnosti koje MUP Srpske organizuje radi podizanja svijesti građana o pravilima koja se odnose na zaštitu djece, njihovo bezbjedno kretanje, kao i proceduru u slučaju nestanka maloljetnog lica.

Foto: RTRS

Karan je istakao da Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske kontinuirano radi na ukupnoj bezbjednosti djece i da od 2019. godine nema aktivnih potraga za nestalim maloljetnim licem.

On je naveo da akcenat u njihovim aktivnostima ima bezbjedno kretanje djece od kuće do škole i obrnuto i podsjetio da već od trećeg razreda osnovne škole prestaje zakonska obaveza da djeca imaju pratnju roditelja ili lica koja brinu o njima.

- Svrha predavanja je da upozorimo djecu na sve moguće kritične situacije u pravcu kretanja od kuće do škole. Prošle godine smo intenzivno radili i sa roditeljima kako da se ponašaju u slučaju nestanka djece - rekao je Karan.