

Aleksa Avramović prelazi u Dubai, CSKA pristao da ga pusti uz obeštećenje

Pouzdani novinar Aris Barkas objavio je ovu informaciju dan pošto je potvrđen ulazak Dubaija u proširenu Evroligu i već najavljen Aleksin dolazak u Dubai, ali nije navedeno koliko će ovaj transfer da košta ekipu sa Bliskog Istoka.
With Dubai BC entering the #EuroLeague, Aleksa Avramovic will join the team with CSKA getting a buyout to release him.
— Aris Barkas (@arbarkas) May 30, 2025
More on @Eurohoopsnet
Aleksa Avramović je ovu sezonu proveo u CSKA, a prethodno je odigrao 47 utakmica u Evroligi za Partizan. Prešao je u CSKA prošlog jula i značajno doprinio plasmanu Moskovljana u finale plej-ofa VTB lige.
Tokom sezone 2024/25, Avramović je imao odličnu statistiku u 55 utakmica za CSKA: 12,6 poena po utakmici uz 58,5 odsto šuta za dva poena i 33.1 odsto šuta za tri poena, kao i 3,6 asistencija, 2,8 skokova i 1,3 ukradene lopte. Serija između CSKA i Zenita u finalu je trenutno izjednačena (1:1), a treća utakmica će biti odigrana u nedjelju u Moskvi.
U prethodne dvije sezone, Avramović je prosječno beležio 8,3 poena, 1,8 skokova, 1,7 asistencija i 0,7 ukradenih lopti po utakmici u Evroligi sa Partizanom. Njegov dolazak u Dubaiju smatraju ključnim ljetnim pojačanjem.
Aleksa je sa reprezentacijom Srbije osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama 2024. i srebro na Mundobasketu 2023. u Manili.
Inače, Dubai trenutno igra polufinale plej-ofa ABA lige protiv Partizana, rezultat u seriji je 1:1, a majstorica će biti odigrana u nedjelju.