latinica  ћирилица
02/06/2025 |  21:42 ⇒ 22:36 | Autor: RTRS

Vuković o Šmitu: Moramo prihvatiti "realnost" (VIDEO)

Mi nemamo spora oko toga šta je Kristijan Šmit, način njegovog imenovanja i želja svih nas je da OHR ode i da se stranci ne miješaju u poslove BiH, izjavio je delegat PDP-a u Domu naroda PS BiH Nenad Vuković, gostujući u emisiji Drugi ugao naše televizije.
Nenad Vuković - Foto: RTRS
Nenad VukovićFoto: RTRS

Vuković je naveo da se jedino spore oko toga kako da se u političkom životu Republike Srpske i BiH kreću razmijevajući činjenicu da su oni tu.

- U stvarnom životu ne možemo da kažemo da tih ljudi nema. Mora se razgovarati sa svima. Ne kažem da treba da podlegnemo i da se predamo, ali najmanje što možemo da uradimo jeste da prihvatimo "realnost" da mora da postoji komunikacija i da iznosimo stavove koji idu u interesu Srpske - istakao je Vuković.

Vuković je napomenuo da ako je neko otišao na sastanak sa bilo kojim ambasadorom, pa čak i na PIK, pa čak i sa Šmitom, ne mora značiti da je to znak jednakosti da je on tamo pričao nešto protiv Srpske.

- Može li se otići na neki sastanak da se priča u korist Srpske? Јa vam garantujem da ta ekipa koja će sutra ići, da će zastupati interese Srpske. Neće pričati ništa protiv Srpske nego je to narativ koji stiže od strane vlasti i koji oni plasiraju već godinama da gdje god se mi sastanemo sa nekim od međunarodnih zvaničnika da je to izdaja, a cijelo vrijeme komunicirajući sa njihove strane sa međunarodnom zajednicom to je onda zaštita Srpske - rekao je Vuković.