latinica  ћирилица
03/06/2025 |  21:42 ⇒ 21:43 | Autor: SRNA

Odbijena inicijativa za smjenu Mandića

Poslanici Skupštine Crne Gore odbili su danas inicijativu dijela opozicionih partija za razrješenje predsjednika parlamenta Andrije Mandića.
Andrija Mandić (Tanjug/Zoran Žestić) - Foto: TANЈUG
Andrija Mandić (Tanjug/Zoran Žestić)Foto: TANЈUG

Za smjenu Mandića glasalo je 20, dok je protiv bio 41 poslanik. Glasalo se tajno na listićima.

Inicijativu za smjenu podnijeli su poslanici Demokratske partije socijalista /DPS/ i Socijaldemokrata /SD/, koji tvrde da Mandić od konstituisanja 28. saziva Skupštine "smišljeno urušava integritet predstavničkog doma svih građana".

Mandić je tokom diskusije rekao da se danas čuo veliki broj optužbi i da mnogo toga nije istina.

- Prihvatam da kolege iz opozicije imaju potrebu da kažu neke stvari za koje možda i misle da nisu najsrećnije izgovorene i oštre. Želim da pričam o budućnosti, a ne o prošlosti, pozivam sve na zajednički rad - rekao je Mandić.

On je dodao da Crna Gora ima veliku priliku da bude 28. članica EU, te da predano radi sa svima da se taj proces privede kraju.

- Dobra je prilika da oštre kritike ostavimo po strani, ja sam ostao isti. Nisam uvećao svoje materijalno bogatstvo za jedan jedini cent - naveo je Mandić.

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević rekao je da danas nije riječ o Mandiću, već o tome da se opozicija ne miri sa činjenicom da Srbin bude na čelu Skupštine Crne Gore ili na bilo kojoj poziciji odlučivanja.