

Јubilej Osnovne škole "Petar Petrović Njegoš" - vijek postojanja ove obrazovne ustanove (VIDEO)

Prigodnim programom, koji su pripremali učenici i nastavnici škole, prikazan je vijek postojanja ove obrazovne ustanove.
Opismenjavanje u Busnovima započeo je mjesni paroh Mirko Macura, nakon čega je ubrzo došlo i do gradnje škole - 1925. godine.
Vladimir Makovski u ovoj školi proveo je 41 godinu kao učitelj. Prisjeća se učenika i gostoljubivosti mještana.
Najljepše uspomene na radni vijek su mu brojne generacije koje su iznjedrile uspješne mlade ljude u mnogim profesijama.
Prisjeća se i Milenko Vučković svojih prvih školskih dana. Godinama kasnije bio je nastavnik tadašnjeg Srpsko-hrvatskog jezika i književnosti.
Od nekadašnjih hiljadu đaka, školu danas pohađa svega 84 učenika, raspoređenih u četiri područna odjeljenja i centralnu školu.
Uprkos brojnim izazovima savremenog obrazovanja, škola se trudi da ispuni svoj cilj.
Mnogobrojni učenici koju su prošli kroz ovu školu postali su uspješni u različitim sferama života. Učenik ove škole bio je i mitropolit banjalučki Јefrem.
Opširnije pogledajte u prilogu: