latinica  ћирилица
07/06/2025 |  15:40 ⇒ 16:01 | Autor: RTRS

Sastanak predsjednika Srpske i premijera Srbije; "Susreti na Drini" na RTRS (FOTO)

U Višegradu je u toku sastanak predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i premijera Srbije Đure Macuta.
Sastanak u Andrićgradu -
Sastanak u Andrićgradu

Sastanku prisustvuju i premijer Srpske Radovan Višković i načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević, a tema razgovora je jačanje saradnje i projekti koji povezuju Republiku Srpsku i Srbiju.

Nakon sastanka uslijediće manifestacija "Susret na Drini - mostovi srpskog jedinstva", kojoj će prisustvovati predsjednik Srpske i premijeri Srbije i Srpske.

Manifestaciju koja se održava prvi put zajedno organizuju vlade Srpske i Srbije.

"Susret na Drini-mostovi srpskog jedinstva" predstavlja simbol veza srpskog naroda sa obje strane Drine, ali i prvu godišnjica od Svesrpskog sabora.

Počeće okupljanjem učesnika na mostu Mehmed paše Sokolovića, a potom će krenuti defile do Andrićgrada gdje će biti održan kulturno-umjetnički program.