latinica  ћирилица
08/06/2025 |  16:50 ⇒ 16:50 | Autor: SRNA

Muška pjevačka grupa iz Bileće pobjednik Trojčidanskog sabora

Muška pjevačka grupa Udruženja guslara "Vojvoda Gligor Milićević" iz Bileće pobjednik je tradicionalnog 29. Trojčindanskog sabora koji je održan kod Manastira Dobrićevo u bilećkom mjestu Orah.
Muška pjevačka grupa Udruženja guslara "Vojvoda Gligor Milićević" - Foto: SRNA
Muška pjevačka grupa Udruženja guslara "Vojvoda Gligor Milićević"Foto: SRNA

Drugo mjesto osvojila je muška pjevačka grupa Udruženja guslara i epskih pjesnika "Vojvoda Vlatko Vuković" iz Bileće, a treće Amatersko pjevačko društvo "Sveti Sava" iz Plužina.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto zauzela je ženska pjevačka grupa "Ljubinje" iz Ljubinja, a drugo ženska pjevačka grupa Udruženja guslara "Vojvoda Gligor Milićević" iz Bileće.

Na trećem mjestu je ženska mlađa pjevačka grupa Kulturno-umjetničkog društva "Vladimir Gaćinović".

Načelnik Bileće Miodrag Parežanin rekao je da je ovo saborovanje veoma značajno i da će opština nestaviti da ga podržava i u budućnosti.

U revijalnom dijelu programa nastupili su mladi guslari Sveto Vujović i Pavle Samardžić iz Udruženja guslara "Vojvoda Gligor Milićević" i Kulturno-umjetničko društvo "Vladimir Gaćinović" iz Bileće.

Održano je i takmičenje u bacanju kamena s ramena.

Tradicionalni Trojčidanski sabor ogranizovao je bilećki odbor Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva "Prosvjeta" pod pokroviteljstvom opštine, a prisustvovali su brojni posjetioci.