

Mlada i perspektivna džudo nada Ana Markanović iz Mrkonjić Grada niže uspjehe

Na turniru je bila izuzetno jaka konkurencija, ali to nije spriječilo mlade džudiste iz Mrkonjić Grada da učestvuju i osvoje čak devet medalja i pehar.
DŽudo klub Atos predstavljalo je dvanaest takmičara u raznim uzrasnim kategorijama, a to su: Ana Markanović, Marija Arežina, Dimitrije Markanović, Maja Boškić, Uroš i Predrag Radlović, Mirko Eremija, Hana DŽaja, Daris Borić, Zineta Bahtić, Isak i Јustin Marić. Medalje i učešće su zapravo nagrada za trud i zalaganje tokom sezone mladih džudista i njihovog trenera, koji ih je pratio, Ljubicu Kadović.
Za odlazak na takmičenje rukovodstvu Kluba tehničku pomoć su pružili Opština Mrkonjić Grad i prijatelji kluba.
Međutim, od svih takmičara iz Atosa najviše se istakla Ana Markanović osvojivši dvije zlatne medalje u konkurenciji starijih pionira i kadeta, i pehar za najbolju stariju pionirku na turniru.
Iako je konkurencija bila jaka, Ana je uspjela da pobijedi sve svoje protivnice tokom pet zahtjevnih mečeva, a najzahtjevniji je bio meč sa djevojkom iz Srbije, državnom prvakinjom.
Ono što je najinteresantnije jeste to da se Ana džudom bavi tek posljednjih deset mjeseci i već u svojoj kolekciji posjeduje jedanaset medalja, i pehar sa pomenutog turnira u Doboju.
Ana je nosilac žutog pojasa, a njen najveći sportski uzor je upravo Nemanja Majdov, svjetski i evropski džudo šampion.
Ovakav nevjerovatan uspjeh jednog, takoreći, džudo početnika, ukazuje na moguću uspješnu i bogatu sportsku karijeru u budućnosti, mlade i perspektivne Ane Markanović.