

Hajduković režira film o pokolju u Drakuliću; Audio-vizuleni centar Srpske sufinansira snimanje (VIDEO)

Direktorica Audio-vizuelnog centra Republike Srpske Anja Ilić rekla je gostujući u našem Јutarnjem programu, da su tri scenarija ušla u uži izbor na Јavnom konkursu za sufinansiranje proizvodnje dugometražnog igranog filma o stradanja srpskog naroda u Drugom svjetskom ratu, ali da je podržan projekat "Bjesnilo", priča o stradanju u Drakuliću.
- Audio-vizuelni centar sufinansiraće ovaj projekat sa 1,8 miliona maraka, što je oko 35 odsto od planiranog budžeta filma, a koji je procijenjen na pet miliona maraka - naglasila je Ilićeva.
Reditelj filma Saša Hajduković naglasio je da bi do kraja ljeta trebalo da se formira ekipa nakon čega slijedi snimanje filma.
- Vrijeme kada se desio pokolj u Drkuliću je početak februara 1942. godine. Bila je zima pod snijegom, tako da ćemo morati pronaći adekvatne lokacije na planinama u našoj blizini - kaže Hajduković.
Ilićeva je pozvala sve pojedince i institucije da se priključe projektu i finansijski pomognu da se ovaj film realizuje.