

Dodik: Srpska živi i politički djeluje isključivo u skladu sa Dejtonskim sporazumom i Ustavom BiH

- Јoš važnije, pod plaštom podrške Dejtonskom sporazumu, ne bi smjeli da budu njegovi rušitelji - istakao je Dodik u objavi na društvenoj mreži Iks, reagujući na deklaraciju Organizacije islamske saradnje u kojoj optužuju rukovodstvo Republike Srpske za pokušaje urušavanja BiH i potkopavanje Dejtonskog sporazuma.
On je naglasio da poštovanje Dejtonskog sporazuma nikako nije kompatibilno sa podrškom strancu koji je u BiH ušetao mimo svih procedura predviđenih upravo Dejtonom.
- Upravo taj stranac je uzrok krize i negator suvereniteta BiH. Podrška takvom nelegalnom strancu je direktno kršenje Dejtonskog sporazuma i nepoštovanje BiH - naveo je Dodik.
Dodik je rekao da Organizaciju islamske saradnje u PIK-u predstavlja Turska i da bi, da istinski podržavaju suverenitet BiH, odavno pokrenuli pitanje gašenja ovog neformalnog tijela, koje nema nikakvo uporište u bilo kom dokumentu.
On je poručio da Republika Srpska živi i politički djeluje isključivo u skladu sa Dejtonskim sporazumom i Ustavom BiH i da se zabrinutost za neustavno djelovanje može uputiti isključivo Sarajevu.
- Srpska ima dobre i prijateljske odnose sa mnogim državama članicama Organizacije islamske saradnje i vjerujemo da su dovedene u zabludu spinovima bošnjačkih političara. Takvi stavovi ne doprinose razumijevanju u BiH, već naprotiv - daljem produbljivanju nepovjerenja - poručio je predsjednik Srpske.
Organizacija islamske saradnje ne bi smjela sebi da dozvoli da joj Bošnjaci podvaljuju političke pamflete. Јoš važnije, pod plaštom podrške Dejtonskom sporazumu, ne bi smjeli da budu njegovi rušitelji.
— Milorad Dodik (@MiloradDodik) June 22, 2025
Poštovanje Dejtonskog sporazuma nikako nije kompatibilno sa podrškom strancu koji…