latinica  ћирилица
23/06/2025 |  20:39 ⇒ 20:51 | Autor: SRNA

Banjaluka: Bez podrške odluka o izmjeni regulacionih planova

Skupština grada Banjaluka nije podržala Prijedlog odluke o obustavi izmjena regulacionih planova do usvajanja novog Urbanističkog plana, koji su svojim potpisima podržali građani u okviru građanske inicijative.
Skupština grada Banjaluka - Foto: RTRS
Skupština grada BanjalukaFoto: RTRS

Bez podrške su bili i prijedlog odluke o izmjenama i dopunama Odluke o javnom vodovodu i javnoj kanalizaciji, te prijedlog odluke o izmjenama i dopunama Odluke o komunalnim taksama.

Odbornik SNSD-a Marinko Umičević ocijenio je kao dobru inicijativu kojom se traži privremena obustava svih novih izmjena i izrade regulacionih planova, ali je dodao da je zakasnila i da je trebala doći prije pet ili šest godina.

- Centar grada je već uništen i sve se otelo kontroli - rekao je Umićević.

Odbornik Socijalističke partije Srpske Goran Selak pozvao je na podršku inicijatorima kako bi grad izgledao ljepše.

On je predložio zajednički rad na pronalaženju najboljeg rješenja i saglasio se da u centru Banjaluke vlada urbanistički haos.

- Banjaluka bi se trebala širiti u pravcu Lazareva/Budžaka, gdje postoji ogroman prostor za gradnju stambenih jedinica - rekao je Selak i naglasio da Banjaluka treba da se ugleda na Novi Beograd.

Gradski menadžer Mirna Savić Banjac rekla je novinarima da je šteta što odbornici nisu prepoznali značaj tačaka koje nisu usvojili, kao i što se neke tačke ponovo nisu našle na dnevnom redu današnjeg zasjedanja. Ona je dodala da glasanje nije prošla ni odluka o javnom vodovodu i kanalizaciji.

Sjednica Skupštine grada biće nastavljena sutra u 9.00 časova, kada će odbornici raspravljati o preostalim tačkama dnevnog reda.