latinica  ћирилица
28/06/2025 |  10:55 ⇒ 10:55 | Autor: RTRS

Arlov čestitao Vidovdan: Budimo dostojni naših slavnih predaka

Prdsjednik Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji poželio je srećan i blagosloven Vidovdan srpskom narodu, mitropolitu raško-prizrenskom Teodosiju, rukovodstvu opštine Gračanica, sveštenstvu, monaštvu i sestrinstvu na Kosovu i Metohiji
Milorad Arlov - Foto: RTRS
Milorad ArlovFoto: RTRS

- Dostojanstvo i ponosno obilježite i proslavite Vidovdan u jednom od naših najvećih svetinja manastiru Gračnici i parastos za sve srpske junake od Kosovskog boja do danas na ponosnom i prkosnom Gazimestanu - rekao je Arlov.

Istakao je da je danas u posjeti rodnim krajevima i sa srpskim narodom na Kordunu i Baniji u Hrvatskoj.

- U Glini u hramu Roždestva Presvete Bogorodice prisustvovao sam litirgiji, pomolio se za srpski narod na Kosmetu i upalio svijeće za sve srpske junake od Kosovskog boja do danas - izjavio je Arlov.

Podsjetio je da je Vidovdan kroz vijekove u našoj teškoj istoriji obilježio naznačajnije događaje za srpski rod od Kosovskog boja 1389. godine na Gazimestanu do probijanja "Koridora života" 1992. godine u Republici Srpskoj.

- Budimo dostojni naših slavnih predaka: Lazara, Miloša, Јugoviće. Volimo i čuvajmo svoju Svetu zemlju Kosovo i Metohiju. Vodovdan nas vijekovima sabire i okuplja. Na Vidovdan vidimo i osjećamo ono što drugi ne vide i ne osjećaju. Rado bi na Vidovdan bio sa Vama na Svetoj arhijerejskkj liturgiji i parastosu na Gazimestanu, ali ni ove godine i ovog puta tzv. kosovska policija nije mi dozvolila ulazak - zaključio je Arlov.