latinica  ћирилица
28/06/2025 |  12:00 ⇒ 12:40 | Autor: SRNA

Klokić: Јedinstvo - najveća vrijednost Srba

Ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske Zlatan Klokić poručio je danas na Zlatiboru da je najveća vrijednost Srba, ma gdje bili, njihovo jedinstvo.
Zlatan Klokić - Foto: Ustupljena fotografija
Zlatan KlokićFoto: Ustupljena fotografija

Obraćajući se brojnim zvanicama na manifestaciji "Јedinstvo i snaga – Srbija", Klokić je istakao da ga raduje što su se Srbi iz cijelog svijeta okupili baš na Vidovdan.

- Znajte da je u ovim, za sve nas teškim vremenima, najveća vrijednost naše jedinstvo. Ne dozvolite da vas zavaraju oni koji to jedinstvo žele da naruše, čak i na ovaj dan. Ono je neraskidivo, sveto i uvijek ćemo ga promovisati kao centralno i najvažnije pitanje - poručio je Klokić.

Klokić je rekao da je zadatak rukovodstva Srba u Srbiji i Srpskoj da obezbijedi mir, stabilnost i napredak, a dijaspore da bude ogledalo u svijetu i da s ponosom predstavlja zemlju iz koje dolazi.

- Drago mi je što smo se okupili baš na ovaj dan. Vidovdan je za Srbe važan datum i zato mi je puno srce kada na jednom mjestu vidim ovoliki broj naših ljudi, pristiglih sa svih strana svijeta - rekao je Klokić.

On je naglasio da su Srbi iz dijaspore ambasadori kulture, jezika i tradicije, koji po svijetu šire vrijednosti srpskog naroda.

- Zato čuvajte i branite Srbiju i Srpsku ma gdje bili - poručio je Klokić.