latinica  ћирилица
05/07/2025 |  15:57 ⇒ 20:32 | Autor: SRNA

Sutra sunčano i veoma toplo, po podne prolazni pljuskovi

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra će biti pretežno sunčano i veoma toplo vrijeme uz umjerenu oblačnost i maksimalnu temperaturu vazduha od 34 do 39 stepeni Celzijusovih.
Ljeto - vrućine - Foto: RTRS
Ljeto - vrućineFoto: RTRS

Јutarnja temperatura biće od 15 do 21 stepen Celzijusov, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Poslije podne se na zapadu očekuje razvoj oblaka koji će se premještati ka sjeveru i sjeveroistoku i donijeti prolazne pljuskove sa grmljavinom.

Ponegdje su moguće i lokalne nepogode uz jače pljuskove, pojavu grada i jakog vjetra u zoni pljuskova.

Uveče će biti uglavnom suvo uz razvedravanje.

Duvaće slab do umjeren vjetar, od popodneva povremeno pojačan uz jake udare južnih smjerova.

U većini predjela danas je sunčano uz malu do umjerenu oblačnost, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 14.00 časova: Čemerno 26, Prijedor, Mrkonjić Grad, Sokolac 28, Tuzla 29, Banjaluka, Doboj, Bijeljina i Gacko 30, Zenica 32, Sarajevo 34, Višegrad 35, Bileća 36, Trebinje 37, te Mostar 40 stepeni Celzijusovih.