

Teslić: Uprkos sudskoj presudi, predsjednika i potpredsjednika Skupštine dočekao ključ u bravi (VIDEO)

Nakon što je Okružni sud u Doboju presudio da je smjenu bivšeg rukovodstva skupštine, skupštinska većina predvođena SDS-om provela na nezakonit način, smijenjeni predsjednik i potpredsjednik pokušali su da se vrate na posao, ali su zatekli zaključane službene kancelarije.
Sudska presuda je jasna. Škrebića i Јotanovića SDS skupštinska većina opozvala je na nezakonit način. Upravo zbog toga oni su se vratili na posao, ali su ih tamo dočekala zaključana vrata.
Škrebić je tražio ključ od kancelarije ali ga nije dobio. Ni imenovanog nakon njegove smjene, predsjednika Skupštine Slavena Јelića, na poslu nije zatekao.
- Klasična zloupotreba, odnosno privatizacija opštine Teslić, dakle evo sudsko rješenje koje se u suštini mora provesti. Tražićemo od nadležnih organa da sprovedu sudsko rješenje u praksu. Nemamo namjeru ovdje nikakvo nasilje praviti, nikakav nasilan ulazak u prostorije kao što su oni uradili - ističe Dragutin Škrebić predsjednik Skupštine grada Teslić.
Obavijestio je policiju i tužilaštvo. U SDS kažu, nije sporna odluka suda već procedura o primopredaji dužnosti. Imenovanja i razrješenja, kažu, isključiva su nadležnost Skupštine.
- Za sada sud je donio rješenje o poništenju razrješenja Dragutina Škrebića ali sud nije donio nikakav akt vezano za status Slavena Јelića - kaže Milovan Stanković, potpredsjednik SDS-a.
I kancelarija potpredsjednika Mehmeda Dubravca, koga je imenovala skupštinska većina, takođe zaključana ali je potpredsjednik Veljko Јotanović ipak uspio da uđe.
- On je dao izjavu da u tu kancelariju nije ni ulazio za tih 20 dana, koliko je prošlo od moje smjene. Ključ je bio kod mene, ja sam ušao u svoju kancelariju, na svoje radno mjesto i to je to - navodi Јotanović.
I jedna i druga strana najavljuju da će zakazati sjednicu Skupštine. Јedni uvjereni da nastavljaju tamo gdje su stali prije opoziva, a drugi jer im pravo na to daje skupštinska većina koju imaju. Mišljenja su oprečna i o statusu odluka donesenih u međuvremenu.
- Te odluke su potpisane i donesene u nezakonitom postupku i potpisane od strane nezakonitog organa koga je sud oglasio takvim tako da one same padaju u vodu - kaže Dalibor Panić, odbornik SNSD-a.
Podsjećamo, te skupštinske odluke donijela je skupštinska većina SDS-a nakon što im se pridružio bivši odbornik SDA Meša Јašarević.
Optužili su ga da je za to dobio novac, što je on negirao. U okviru istrage o kupovini glasova bio je uhapšen, zajedno sa odbornikom Mehmedom Dubravcem i gradonačelnikom Milanom Miličevićem.
Neke od spornih odluka donesene su na sjednici Skupštine koja je održana na fudbalskom stadionu, zbog sudskih mjera izrečenih akterima hapšenja.