

Župljanin: Poruka Šmitu da se ne upušta u nove avanture

Komentarišući navode da bi Šmit naredne sedmice mogao nametnuti budžet BiH, ali i sredstva za tehnologiju koja bi bila korištena za izbore, Župljanin je rekao da se Šmit upuštao u brojne avanture koje BiH ništa dobro nisu donijele, a tako bi bilo i u slučaju nove avanture.
On smatra da je u BiH moguć razgovor domaćih političkih aktera, ali da je važno da se u drugi plan stavi promocija vlastite politike i stranke.
- Iz Republike Srpske stalno stižu pozivi i poruke da je za Srpsku prihvatljiva BiH kakva je definisana Dejtonskim mirovnim sporazumom i Ustavom BiH. Šta je tu onda sporno? Svi se u svojim izjavama pozivaju na Dejtonski sporazum i Ustav, ali uskogrupni i pojedinačni politički interesi nadvladavaju zajednički interes svih u BiH - zaključio je Župljanin.