

Likovna kolonija Bardača, umjetnički omaž prirodi koja nestaje (VIDEO)

Ove godine na koloniji su stvarala 32 umjetnika iz 13 zemalja na temu "Raj koji nestaje". Simboliku teme u svom djelu dodatno je naglasila umjetnički rukovodilac kolonije, akademska slikarka Јelena Vušurović sa Cetinja.
- Ako ste primjetili na mojoj slici ima jedna čaša koja je dobro privezana jednom žicom. To znači da je ja čvrsto držim da ne otpadne i naravno nisam u nju mogla da stavim pravo vino ali ta boja označava vino i našu krv što znači da smo još uvijek spremni, iako jako krhki, da zadržimo Bardaču živom - rekla je Јelena Vušurević, akademski slikar sa Cetinja.
Na izložbi su predstavljeni i radovi mladih talenata, jedanaest polaznika škole slikanja sa kojima je radila akademska umjetnica Svetlana Zarić iz Sombora.
- Јa sam naslikala prvo motiv anđela i kako drži kuglu koja predstavlja stari izgled Bardače a anđeo je simbol novog rađanja - navela je Dijana Vukotić, učenica drugog razreda Centra srednjih škola "Petar Kočić" Srbac.
Ovogodišnje zatvaranje Likovno-ekološke kolonije "Bardača–Srbac" po prvi put je održano u novoj gradskoj galeriji.
U okviru kolonije organizovan je i izbor najuređenijeg životnog i radnog prostora. Najuspješnijima porodicama Grumić iz Nožičkog i Sabo iz Poveliča uručene su umjetničke slike sa ovogodišnje kolonije.