latinica  ћирилица
16/07/2025 |  15:53 ⇒ 19:31 | Autor: RTRS

Požari u Hercegovini se ne smiruju; Najteže bilo u selu Mrkonjići (VIDEO)

Јoš jedan neizvjestan dan za vatrogasce, pripadnike službi za spasavanje i mještane sela Popovog polja i Trebinjske šume. Najugroženija su bila sela Mrkonjići i Drijenjani.
Požari u Hercegovini - Foto: RTRS
Požari u HercegoviniFoto: RTRS

Vatra gori na nepristupačnom terenu, pa u gašenju učestvuje helikopter MUP-a.

Tokom prošle noći odbranjene su kuće u četiri sela u rejonu Trebinjske šume i Popovog polja odakle se vatra širi ka teritoriji opštine Ljubinje. Potpomognut vjetrom požar se ponovo aktivirao u selu Mrkonjići.

Vatra gori po nepristupačnom terenu, pa dejstvuje helikopter MUP-a. Ne prijeti kućama.

Situacija je neizvjesna, mijenja se iz sata u sat, u zavisnosti od vjetra. Tokom protekle noći lakše je povrijeđen jedan vatrogasac.

Najkrtičnije je sinoć bilo u selu Drijenjani. Požar se spustio do kuća, brzom reakcijom vatrogasaca i mještana vatra je ugašena. Јedno žarište i dalje je aktivno.

Stanje na Јasenu i Cibrijanu je stabilno. U Trbinjskim brdima aktivan je požar, ali ne prijeti kućama. Već jedanaesti dan gašenje požara i stalnih dežurstava iscrpljuje vatrogasce. Uprkos tome, odlučni su da zaštite mještane i imovinu.