

21/07/2025 | 07:19 ⇒ 09:25 | Autor: TANЈUG
Poljska podigla borbene avione zbog ruske aktivnosti u Ukrajini u blizini sa granicom
Poljska je podigla svoje borbene avione tokom noći zbog ruske aktivnosti u Ukrajini u blizini sa poljskom granicom, saopštila je operativna komanda poljskih oružanih snaga.

Borbeni avion (foto: EPA/Artur Reszko)
- Poljske i savezničke vazduhoplovne snage su započele operacije, a sistemi protivvazdušne odbrane i radarskog izviđanja na zemlji su stavljeni u stanje visoke pripravnosti - navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu operativne komande, prenijele su RIA Novosti.
Poljska vojska tvrdi da su preduzete mjere usmjerene na osiguravanje bezbjednosti na teritorijama koje se graniče sa Ukrajinom.
Rusko ministarstvo odbrane je više puta saopštavalo da ruski avioni lete u strogom skladu sa međunarodnim pravilima korišćenja vazdušnog prostora.