

Korobčenko: Spremni smo da radimo na mnogim projektima u Srpskoj (VIDEO)

Istakao je da treba izgraditi jaku ekonomiju.
- Ovdje možemo formirati energetsku bazu, ovdje možete prerađivati metale i možete raditi sekundarnu obradu metala. Ako se budemo mogli priključiti Turskom toku i dobiti ovdje gas, možemo uspostaviti obradu gasa - naveo je Korobčenko na konferenciji za novinare.
Rekao je da će dovesti preduzeća koja će se baviti sekundarnom preradom.
- To su novi materijali, pertrohemijski materijali i materijali u građevini i veoma je veliki broj mogućnosti - istakao je on.
Naveo je da su razmotrili veliki broj mogućih pravaca saradnje.
- Mi smo razmotrili mnogo pravaca i kako što sam rekao, nema predstavnika biznisa, međutim kada se vratimo naći ćemo se sa njima i razmotrićemo sve. Republika Srpske je bogata rudama i rudnicima i ljudima i naučnim potencijalom i ima mogućnost da se radi sa EU. I u energetskom sektoru i privredi i konkrente projekte ćemo moći reći na kraju naše posjete - rekao je on.
Tokom obraćanja javnosti poručio je da ne treba da se bave politikom već da je privreda najvažnija. Poručuje da su u Republiku Srpsku došli s namjerom da izgrade ekonomsku saradnju, ali i u oblasti kulture, omladine i ostalog.
Nakon sastanka sa predsjednikom Srpske Miloradom Dodikom i radnog sastanka delegacija Srpske i Tatarstana, Korobčenko je naveo da su u gostujućoj delegaciji predstavnici ministarstava omaldine i kulture, ali i univerziteta, kao i predstavnici opština koje se bave industrijom i poljoprivredom.
- Poljoprivreda je veoma razvijena, obezbjeđujemo u potpunosti našu Republiku proizvodima i izvozimo 30 odsto tih poljoprivrednih proizvoda - istakao je Korobčenko.
On je dodao da je Tatarstan najviše ekonomski razvijen region u Rusiji, čiji je bruto proizvod veći od 60 milijardi dolara.
- Proizvodimo i prerađujemo naftu, imamo razvijenu brodogradnju i avio-izgradnju - rekao je Korobčenko.
On je dodao da u Tatarstanu živi više od četiri miliona stanovnika, da imaju 175 različitih nacionalnosti od kojih su pola muslimani, a pola hrišćani, ali da je suživot na zavidnom nivou.